Ławki żeliwne

Stylowe ławki żeliwno – drewniane są niezwykle eleganckie oraz trwałe.

Nadadzą charakteru zabytkowej przestrzeni miejskiej tworząc idealny klimat do wypoczynku. Żeliwne boki to klasyczne formy odlewów, które tworzą możliwość doboru drewna sosnowego, świerkowego lub egzotycznego a przy okazji jego koloru to kolejny atut, dzięki któremu sam możesz zdecydować o ich ostatecznej formie. Ławki wykonane z żeliwa to połączenie starego z nowym, ławka ogrodowa żeliwna to idealny kompromis na zagospodarowanie zabytkowych parków, ustawienia ławek wśród starych drzew w centrum miast, czy starych zabudowań tak by zachować spójność.

lawka-zeliwna-z-elementami drewnianymi

Wolnostojące, czy z możliwością kotwienia…?

Aby zachować bezpieczeństwo użytkowania a także uniknąć kradzieży ławek z otwartych, ogólnodostępnych przestrzeni warto przymocować ławki do podłoża, jednak gdy użytkowana przez nas przestrzeń jest chroniona – bądź zamknięta, warto zatrzymać swobodę i możliwość przestawienia ławek w dowolne miejsce w zależności od pory roku. Drobny akcent ozdobny u podstawy czy oparcia w postaci reliefu, przewężenia lub gięcia to delikatny smaczek retro architektury.

lawka wiedenska zeliwna

Obecnie na rynku pojawia się wiele modeli ławek miejskich w stylu retro, warto jednak inwestować w te, których forma jest na tyle ponadczasowa aby swoją funkcję spełniała przez najbliższe kilka lub kilkadziesiąt lat i nie była zbyt nachalna w odbiorze. Żeliwo to materiał, który nie ulega zniszczeniu ani odkształceniu, nie wymaga nagminnej konserwacji przez co jest tanie w utrzymaniu.

Estetyka i solidność wykonania to gwarancja na lata.